Niepłodność a zaburzenia funkcji seksualnych (obniżone libido, zaburzenia erekcji i ejakulacji) - Skuteczny suplement wspomagający męską płodność | Supramen®

Niepłodność a zaburzenia funkcji seksualnych (obniżone libido, zaburzenia erekcji i ejakulacji)

Zostać ojcem – to cel, który wielu mężczyznom może wydawać się odległy lub zupełnie nierealny. Problem męskiej niepłodności może dotyczyć nawet 60% par bezskutecznie starających się o dziecko. Przyczyn tego stanu może być wiele, lecz często niepłodność łączy się z zaburzeniami funkcji seksualnych, takimi jak problemy z erekcją, obniżone libido czy brak ejakulatu.

 

Zaburzenia erekcji a niepłodność męska

 

Jednym z najczęstszych problemów związanych z męską płodnością są zaburzenia erekcji. Definiuje się je jako brak zdolności do uzyskania i utrzymania wzwodu pozwalającego na odbycie satysfakcjonującego stosunku płciowego. Przyjmuje się, że aby mówić o zaburzeniach erekcji, objawy powinny utrzymywać się przez 3 miesiące. Do najczęstszych przyczyn tego zaburzenia należą:

  • zaburzenia hormonalne,
  • choroby (w tym cukrzyca, miażdzyca),
  • problemy o podłożu psychicznym,
  • chroniczny stres,
  • przyjmowane leki,
  • zabiegi chirurgiczne w obszarze narządów płciowych,
  • stosowanie używek,
  • zaawansowany wiek.

Ustalenie przyczyny to pierwszy krok w podjęciu leczenia niepłodności spowodowanej problemami z erekcją. W zależności od źródła dysfunkcji należy podjąć leczenie farmakologiczne, psychologiczne lub znacząco zmienić swój styl życia. W każdej z tych sytuacji warto wprowadzić również suplementację produktami stworzonymi z myślą o mężczyznach starających się o dziecko, takimi jak Supramen. Zawiera on nie tylko składniki poprawiające jakość nasienia, ale również takie, które poprawiają krążenie w obrębie miednicy, dzięki czemu ułatwia erekcję.

 

Obniżone libido – jak sobie z nim radzić?

 

Kolejną popularną przyczyną problemów z poczęciem dziecka jest zmniejszone libido, czyli obniżony lub całkowicie zatracony popęd płciowy. Wysokość libido zależy od wielu czynników, a za najważniejsze zwykło się przyjmować te psychologiczne, takie jak relacje pomiędzy partnerami, psychiczny komponent pożądania, wpływ środowiska czy ogólną kondycję pacjenta (np. czy nie cierpi na depresję).

Warto jednak wiedzieć, że spadek popędu seksualnego u mężczyzn może być spowodowany zaburzeniami hormonalnymi, a przede wszystkim obniżeniem poziomu testosteronu. Należy więc skonsultować ten problem ze specjalistą, który zleci badania i pomoże ustalić przyczynę braku chęci do zbliżeń. Konieczna może okazać się psychoterapia. Warto również przyjmować Supramen, który wspomaga regulację gospodarki hormonalnej u mężczyzn i pomaga w podniesieniu poziomu testosteronu.

 

Brak spermy, czyli aspermia: jak zwiększyć objętość ejakulatu?

 

Całkowity brak ejakulatu, nazywany aspermią, to zaburzenie o podłożu chorobowym. Może być wywołane niedrożnością nasieniowodów, stanem zapalnym jąder, przerostem prostaty, chorobami nerek, nieprawidłową budową narządów rozrodczych. Aspermia może być również stanem przejściowym, co objawia się czasowymi problemami z wytryskiem.

Jeśli brak ejakulatu występuje sporadycznie, może to być chwilowa niedyspozycja, skutek stresu, nieodpowiedniej diety czy stylu życia. W przypadku, gdy problem utrzymuje się przez dłuższy czas, należy udać się do urologa. Oprócz aspermii warto wymienić również podobną dolegliwość – hipospermię. Objawia się ona zbyt małą ilością ejakulatu (poniżej 2 ml) podczas wytrysku, co również znacznie obniża szanse na zapłodnienie. Jak zwiększyć ilość nasienia? Podobnie jak w przypadku innych zaburzeń funkcji seksualnych, kluczowa jest zmiana nawyków, zdrowy styl życia, odpowiednia ilość odpoczynku, wykluczenie używek i dobrze dobrana suplementacja.