Publikacje naukowe

Niepłodność to problem na skalę światową, który stale się pogłębia. Od lat 70-tych powstało wiele prac badawczych mających na celu określenie wpływu suplementacji na poprawę jakości nasienia u niepłodnych mężczyzn.

Na podstawie tych badań naukowcy doszli do wniosku, że suplementacja w niepłodności zadaje się być nieodłącznym czynnikiem na drodze do uzyskania ciąży.
Supramen® zawiera najlepiej przebadane składniki pod kątem poprawy jakości nasienia w połączeniu z mio-inozytolem.

Wysoki potencjał antyoksydacyjny Supramenu®

Stres oksydacyjny, a co za tym idzie wysoki poziom wolnych rodników prowadzi do uszkodzenia komórek plemnikowych, zaburzenia ich wytwarzania oraz ruchliwości. Supramen® zawiera jeden najsilniejszych antyoksydantów – naturalny likopen, który przyczynia się do poprawy ruchliwości i żywotności plemników oraz wzrostu ich liczby.

Istotne podwójne źródło karnityny

Supramen® zawiera dwie formy karnityny (L-karnitynę i N-acetyl-L-karnitynę), przez co korzystnie wpływa na stabilizację błony plazmatycznej plemnika, właściwą budowę oraz ruchliwość.

Bardzo ważna rola mio-inozytolu w procesie powstawania plemników

Supramen® to jedyny produkt z mio-inozytolem, polialkoholem wspomagającym utrzymanie prawidłowej gospodarki hormonalnej oraz przemian cukrów i tłuszczów w organizmie. W badaniach klinicznych po suplementacji mio-inozytolem odnotowano nie tylko poprawę profilu hormonalnego, ale także wzrost całkowitej liczby plemników, gęstości nasiania oraz zwiększony ruch postępowy.

Wpływ suplementacji mio-inozytolem na gospodarkę hormonalną i poprawę parametrów nasienia u mężczyzn z niepłodnością idiopatyczną.

Kwas foliowy w formie aktywnej